Коростенське комунальне підприємство «Водоканал»


ІСТОРИЧНА ДОВІДКА ВОДОПОСТАЧАННЯ

Будівництво комунального водопроводу в місті Коростені почалось у липні 1927року, а здача будівництва в експлуатацію відбулася 7 листопада 1928року. Джерелом водопостачання міста є р.Уж. Водопровід складався з: - насосної станції, де встановлено два насоси І та ІІ підйомів, потужністю 55м/куб на добу кожен; - горизонтального відстійника ємкістю 165м/куб; - коагуляційної башти; - фільтрувальна станція з двох фільтрів; в приміщенні під фільтрами знаходилась РЧВ (резервуар чистої води) з двох половин по 75м/куб кожен. Промивка фільтрів виконувалась із бака і башти. В місті була встановлена водонапірна башта висотою 28м з ємкістю бака 250м/куб. Насосна станція працювала по 5-6 годин в добу. Подача води в місто складала 370 м/куб на добу. Норма водоспоживання складала 50л на одну людину. Для населення було побудовано два автомати та три водорозбірні колонки. Якість води визначалася візуально: кольоровість-жовтувата; прозорість - чуть каламутна. Обеззаражування води проводилось хлорним вапном. Одночасно з будівництвом водопроводу для забезпечення достатньої глибини біля водозабірних споруд, була споруджена тимчасова гребля висотою 1м нижче водозабору 350м. Основою для греблі є суцільна скеля. Під час Великої Вітчизняної Війни тимчасова гребля була зруйнована і на її місці побудована бутобетонна гребля висотою 2м, довжиною 87п.м. Насосна станція під час війни також була зруйнована і відновлена пізніше. Із споруд побудованих в 1928 році залишилися: горизонтальні відстійники, приміщення двох фільтрів і під ним РЧВ, яке на теперішній час не працює. На 1 січня 2020року проектна потужність водопроводу складає 20 тис.м/куб на добу; працює насосна станція І підйому (Забір з річки),станція ІІ підйому (подача в місто), фільтрувальні станції. 23 підвищувальних станцій, 50 водозабірних колонок, протяжність водопровідних мереж складає 233,9км. Дезінфекція води відбувається рідким хлором через хлоратори S10К. Профільтрована та дезінфікована вода поступає в три резервуари чистої води (РЧВ) ємкістю 2000 м/куб кожний, а звідти насосами ІІ підйому подається в мережу міста.

ВОДОВІДВЕДЕННЯ

До 1961 року в м. Коростені комунальної міської каналізації не було. Вона складалось із окремих елементів каналізації, яку будували заводи «Жовтнева кузня» та «Хіммаш». В травні 1961 року за клопотанням міськвиконкому в неналагодженому та недобудованому стані були передані водоканалу 2 станції перекачки, напорні та самопливні лінії каналізації 9,4км. , а також комплекс очисних споруд на 51м/куб/добу і комплекс на 130 м/куб/добу,побудований заводом «Жовтнева кузня». В ході пусконалагоджувальних робіт все обладнання і споруди приводилися в робочий стан, виконувалися ремонти, збільшувалась пропускна спроможність. Підприємства будували каналізацію, виходячи зі своїх потреб. Для нарощування потужностей каналізації міськвиконкомом були залучені в дольову участь ряд підприємств міста. Більшість діючих об’єктів каналізації побудовані підприємствами міста: Каналізаційно-насосна станція КНС№1-КСБ; КНС№2- Хіммаш; КНС№-3 КВГ/71; КНС№4-КСБ; КНС№5 – КЕЧ; КНС№6 –побудована одночасно з будівництвом школи і дитячого садка; КНС№7 – АО»Граніт»; КНС№8,9-НГЧ; КНС№10,11,12 – СПМК; КНС№16-«Фарзавод»; очисні споруди каналізації потужністю 10тис.м/ку/добу- КСБ та Хіммаш. На початок 2020 року на балансі КП «Водоканал» знаходиться КНС – 16штук. На сьогодні добова очистка води складає 16,5 тис.м/куб на добу. Протяжність мереж каналізації 203,0км.



Про підприемство

Засновано відповідно до Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про власність" та інших законодавчих актів України. ".

Контакти
Про підприємство

Корисні посилання

Урядовий портал
НКРЕКП
Міністерство регіонального розвитку
Офіційні веб-сайти Уряду

Коростенська міська рада
Офіційний сайт міста

Контакти

  • Приймальня:
    (04142) 5-05-22
  • Email:
    korostenvoda@ukr.net
  • Адреса:
    11500 м.Коростень
    вул. Грушевського, 67